TOPINAMBURY

 1. TOPINAMBUR

  TOPINAMBUR

  Vyprodáno
  Odrůda Karin - hlízy světle žluté, povrch hlíz je většinou pravidelný, což je příznivé pro jejich konzumní využití. Výška rostlin 250 - 320 cm, kvete na podzim.

  Topinambur - Jeruzalémský artyčok je využíván jako potravina tvořící jedlé podzemní vřetenovité hlízy, u ušlechtilých odrůd jsou oválné s vystoupavými očky a ořechovou příchutí, připomínající artyčok. Hlízy se ponechávají v zemi a podle potřeby se sklízejí, svou jakost neztrácejí až do pozdního jara. Sklizené hlízy velice rychle vysychají, lze je skladovat nejlépe v polyetylénovém sáčku v lednici, kde vydrží až 2 týdny. Nemají sice tak výbornou chuť jako čerstvě sklizené, ale jejich obsahové látky se stávají lépe stravitelnými. Jedná se o plodinu patřící k nejproduktivnějším pěstovaným rostlinám, navíc v čerstvém stavu velice chutnou. Hlízy lze konzumovat za syrova i tepelně upravené podobně jako brambory.

  Neobsahují škrob, ale diabeticky vhodný inulín, proto jsou vhodné pro diabetiky.

  Botanicky Helianthus tuberosus - slunečnice hlíznatá - vytrvalá bylina s výrazně vzpřímenými lodyhami, které mohou být lysé nebo drsné a chlupaté. Lodyhy jsou nahoře větvené, se vstřícnými vejčitými listy, na rubu drsnými a bělavými. Rostlina je podobná slunečnici s drobnými květními úbory. Jméno dostala po severoindiánském kmeni Topinambus.

DALŠÍ ZBOŽÍ:


KVĚTINÁČ TERAKOTA
NARCIS 13 cm


MANGOLD
BRIGHT YELLOW F1


SUBSTRAL PRO OKURKY 350 g


TRUHLÍK HLADKÝ 50 CM
HNĚDÝ


GAZÁNIE ZÁŘIVÁ
DAYBREAK ROSE STRIPE F1


MRKEV OBECNÁ
PURPLE HAZE F1


TYKEV OKRASNÁ
TRNOVÁ KORUNA


MACEŠKA ZAHRADNÍ
BÍLÁ


PAPRIKA ZELENINOVÁ
TEREZKA


ORGANOMINERÁLNÍ HNOJIVO PRO AZALKY A RODODENDRONY 1 kg


SKALICE ZELENÁ


ŘEDKVIČKA
FLAMBOYANT 2


KOŇSKÝ HNŮJ 3 kg


KVĚTINÁČ ČOKOLÁDA
NARCIS 40 cm


OKURKA NAKLÁDAČKA
WHITE WONDER hustoostná


RAJČE TYČKOVÉ
PEDRO F1


ROKETA SETÁ


ŠÁTER OZDOBNÝ
BÍLÝ


MACEŠKA ZAHRADNÍ
ALPENSEE


BAREVNÁ SMĚS KVĚTIN
RANĚ KVETOUCÍCopyright © 2004-2020, www.osiva.cz - Ing. Olga Šmaková